Екскурсія по бібліотеці


       
   Бібліотека складається з двох відділів обслуговування: відділ дошкільників та учнів 1-4 класів , відділ обслуговування 5-9 класів.
        Відділ дошкільників та учнів 1-4 класів
                               Абонемент
     Щодня відділ зустрічає своїх маленьких користувачів відомими казковими героями книжок. При першому відвідуванні бібліотекар допоможе підібрати і порадити ту чи іншу книжку, ознайомить із розстановкою книжок на полицях,  розкаже про  роботу книжкової лікарні.

     Щоб краще зорієнтуватися серед книжок, для малечі оформленні тематичні полиці: "На хвилинку зупинись, нову книжку подивись", "Письменники краю - дітям", яка допомагає пізнати творчість закарпатських письменників. Полиця "Книга - наш друг і порадник" допоможе самому змайструвати щось своїми руками.
    З метою популяризації літератури відділ проводить різні цікаві заходи: бесіди, рольові ігри, екологічні уроки, виховні години, дитячі ранки, присвячені дню Перемоги, тижню дитячої книги, Новому року та інші.


  Не залишаються поза увагою батьки, які привели в книгарню свою дитину. Вони отримають консультацію бібліотекаря про дитячу книжку, ведення щоденників, про те , як краще розвивати творчі здібності своїх дітей, навчити навичок самостійного читання.
                                 Читальна зала
Тут ви  ознайомитесь з розмаїттям книжок, які стоять на відкритому доступі, почитаєте  перші дитячі енциклопедії. Діти з цікавістю переглянуть художні роботи на склі відомої художниці Надії Кирилової, а роботи з дерева Федора Куртанича допоможуть малечі пізнати, які знаряддя праці в побуті застосовували наші прадіди. Дитячі роботи з паперу та малюнки допоможуть розвивати творчі здібності кожної дитини.
  Квіткова галявина допомагає дітям пізнати розмаїття квітів, які нас оточують, а також послухати легенду про кожну квітку.
Різноманітні дитячі ігри, вікторини, літературні ранки, зустрічі з дитячими письменниками проводяться з групами продовженого дня. Тут діти мають змогу переглянути діафільми, подивитись мультфільми. У відділі проводиться вистави лялькового театру "Буратіно". Лялькові вистави "Знайко та Незнайко в бібліотеці", "Маша і ведмідь", "Ріпка", "Рукавичка"  викликають захоплення юних читачів. За допомогою казкових герої проводиться урочитсе посвячення в читачі. Різні конкурси активізують творчий розвиток.

                       Відділ обслуговування 5-9 класів
                             Абонемент
     Головним завданням цього відділу є поглиблення культури читання, розширення інтересів читачів. Метою бібліотекаря є заохочення щойно записаних читачів. Для цого докладається чимало зусиль.
   Щоб привернути увагу користувачів до відкритого фонду, оформляються тематичні полиці з книг, які користуються попитом у користувачів. Для учнів 5-6 класів полиця "Світ Фентезі" розкриває фантастичну та пригодницьку літературу. Для учнів 5 класів, яким не хочеться розлучатися з казками, діє полиця "Мандруючи світом казок", де знаходяться кращі збірки казок світу.
   В учнів 7-9 класів спостерігається підвищений інтерес до детективного жанру. Для них створена полиця "Слідами Шерлока Холмса".

     У відділі створено "Музей читача". Тут розміщені роботи з кераміки, вишивки, аплікації. Всі роботи подаровані читачами бібліотеки.


     Вже кілька років на абонементі діє краєзнавчий куток, на якому розміщені вироби з глини, керамічний посуд, роботи з дерева та рушники. Тематична папка "Сім див Срібної Землі" знайомить з кращими природними  та рукотворними чудесами краю.


   Поряд з тим проводяться літературні вечори, присвячені письменникам-ювілярам.Постійно ведуться бесіди, години спілкування, огляди літератури, на яких читачі мають змогу висловити свою точку зору на ту чи іншу тему.
Не залишаються поза увагою і екологічні проблеми. Щорічно проводяться вечори-реквієми,присвячені Чорнобильській трагедії.
Таким чином, в учнів поступово виробляється звичка систематичного читання. Завдяки такій роботі розширюється кругозір, зростає інтелектуальний і духовний розвиток дітей.
                             Читальна зала 
  Тут зібрано довідково-бібліографічний апарат, основну частину якого, крім довідкових видань, становлять каталог і картотеки, що дають повну уяву про наявний книжковий фонд бібліотеки, допомагають читачам підібрати потрібну літературу.
  Робота відділу полягає в тому, щоб навчити дітей самостійно вибрати ту чи іншу книгу, зорієнтуватися серед великой кількості книг, користуватися енциклопедіями та каталогами.

  Для користувачів бібліотеки проводиться підбір літератури для написання рефератів, творів, проводяться перегляди нових надходжень, періодичних видань, презентації та виставки літератури, відзначаються літературні та краєзнавчі дати. На допомогу навчальному процесу проводяться огляди нових надходжень "Хто володіє інформацією, той володіє світом", бібліотечні уроки "Захопливий світ бібліографії", гра-вікторина "Книгоград", конкурс ерудитів "Бібліотечний лабіринт". Минулого року бібліотека виграла грант "Бібіломіст". Завдяки цій програмі бібліотека отримала три комп'ютери та обладнання до них. Тепер усі наші читачі мають змогу безкоштовно користуватися мережею Інтернет.


      Ласкаво просимо до нашої бібліотеки!
       

Немає коментарів:

Дописати коментар