Історія бібліотеки


     
    Ужгородська центральна  дитяча бібліотека відкрита 28 серпня 1951 року. Довгий період бібліотека знаходилася в пристосованому приміщенні. У 1984 році було проведено повну його реконструкцію. На сьогоднішній день бібліотека має привабливий вигляд. Інтер’єр бібліотеки прикрашають роботи відомих художників краю: Надії Кирилової, Петра Гуліна, Василя Скакандія.  Щомісяця тут експонуються художні роботи творчого об’єднання « Барви Карпат». 
 
         Сучасні меблі виготовлено відповідно до категорії користувачів.
Фонд бібліотеки складає 49 тисяч примірників книг, українською, російською та англійською мовами.
        До послуг користувачів два відділи обслуговування: відділ для дошкільників та учнів 1-4 класів, відділ обслуговування 5-9 класів. Кожен відділ  має окремий абонемент та читальну залу. Бібліотека має зал для проведення масової роботи. Для користувачів створені всі умови для роботи з книгою та компютером. 
  На базі бібліотеки працюють також різноманітні клуби за інтересами: творча група "Весела палітра" , де займаються юні художники (керівник Ангеліна Андріївна Турак); клуб "Ветеран" ,де зустрічаються ветерани війни та праці з дітьми різних шкіл; кожного місяця проходить виставка художніх робіт творчого об"єднання "Барви Карпат"; не залишається поза увагою і тема екології, при бібліотеці працює клуб юних любителів природи "Берізка". Про ці клуби можна детальніше дізнатися на сторінці блогу "Клуби за інтересами".
 
                  ВІДДІЛ  ДОШКІЛЬНИКІВ  ТА УЧНІВ 1-4 класів

           Щодня приймає своїх маленьких користувачів, які відвідують бібліотеку з групами продовженого дня. Це учні ЗОШ № 5, 6, 3 – І-ІІІ ступенів, НВК « Веселка», НВК « Пролісок» з якими бібліотекарі проводять різні заходи: бесіди, рольові ігри, хвилинки-цікавинки, виховні години, дитячі ранки, лялькові вистави, зустрічі з письменниками краю.

          Для повного розкриття книжкового фонду організовуються книжкові виставки, полички:
« На хвилинку зупинись,  на новинку подивись»,
« Письменники краю – дітям», « Книга – наш друг і порадник» ,
« Про те, що нас оточує», « Світ чарівних звуків»,
« Прочитай – пограй».  Завдяки роботи гуртка « Берізка», дітям прививається шанобливе ставлення до природи.
    Юні читачі залучаються до різних конкурсів завдяки яким розвиваються  в них творчі здібності.
                                           Відділ обслуговування
                                           учнів 5-9 класів


 Головним завданням відділу є поглиблення культури читання, розширення інтересів користувачів.  Метою являється заохочення до читання. Для цього тут виставлено літературу, яка користується попитом серед підлітків: « Для вас, дівчата», « Хлопцям на замітку», « Слідами Шерлока Холмса», « Мандруючи  світом», 
« Шляхами віків», « Книжковий каламбур».


      З метою кращого ознайомлення з традиціями нашого краю вже кілька років поспіль діє краєзнавчий куток, створено « Музей читача», в якому свої роботи залишають  юні користувачі бібліотеки, виготовлено власними руками карту України, на якій позначені визначні місця України.
   З користувачами  цієї вікової категорії проводяться зустрічі з письменниками, літературно-музичні вечори, читацькі  конференції.
       Тут зібрано довідково-бібліографічний апарат,  основну частину якого, крім довідкових видань, становлять каталоги і картотеки, які дають повну уяву про наявний книжковий фонд книгозбірні.
       Основне завдання відділу полягає в тому, щоб навчити дітей орієнтуватися серед великої кількості книг. Задля цього  проводяться бібліотечні уроки:
« Захоплюючий світ бібліографії»,
« Бібліотечний лабіринт», « Хто володіє інформацією, той володіє світом».
            
                                          Отож завітайте  у « Казку»!

Наша адреса:                                   Режим роботи:
88018                                                Понеділок-П'ятниця  9 -18 год.
Закарпатська область                     Неділя  10-16 год.
м.Ужгород                                        Субота - вихідний.
Пл.Б.Хмельницького,3
тел.3-33-64

Немає коментарів:

Дописати коментар