Бібліотека працює з 9 до 18 години, вихідний день - субота. Наша адреса: м.Ужгород пл.Б.Хмельницьк

Бібліотечний Гід


Екскурсія по бібліотеці
  
   Бібліотека складається з двох відділів обслуговування: відділ дошкільників та учнів 1-4 класів , відділ обслуговування
 5-9 класів та зали для масових заходів.

Відділ дошкільників та учнів 1-4 класів
                               Абонемент
     Щодня відділ зустрічає своїх маленьких користувачів розмаїттям цікавих, яскравих книг. Новенькі палітурки посміхаються до малечі та ведуть у чарівний світ принців, фей, фантастичних пригод та мандрів.
    При першому відвідуванні бібліотекар порадить та допоможе підібрати  ту чи іншу книжку, ознайомить із розстановкою книжок на полицях.
     Щоб краще зорієнтуватися серед книжок, для малечі оформленні тематичні полиці: "Мрій, Читай, Мандруй!", "Я все люблю у своїм краю...", "Цікаве англочитання". Яскрава тетрріс - поличка вабить корисними розділами: "Друзі маленькі, підходьте будь ласка, запрошує Вас чарівна казка ", "Книжки-Малюки", "Віршів збірочки для малят від Білочки", "Для Самоучок" і т.д.
     Для нас ідеальний читач той, хто володіє творчим читанням. А "Куточок творчості" допомагає такому користувачу реалізувати своє бачення  на папері чи в створенні саморобки . Кожен може стати учасником гуртка творчих дітей "Наші ручки роблять модні штучки".
    З метою популяризації літератури відділ проводить різні цікаві заходи: бесіди, рольові ігри, екологічні уроки, виховні години, дитячі ранки . "Для тих, хто не любить читати" створена окрема поличка. Цікаві інсталяції заохочують до читання.


    Не залишаються поза увагою батьки, які привели в книгарню свою дитину. Вони отримають консультацію бібліотекаря про дитячу книжку, ведення щоденників, про те , як краще розвивати творчі здібності своїх дітей, навчити навичок самостійного читання. А ще для них створений інформаційний куточок.
   Час проведений з книгою промайне непомітно, але дуже корисно і цікаво.
                                 Читальна зала
   Тут ви  ознайомитесь з розмаїттям книжок, які стоять на відкритому доступі, почитаєте  перші дитячі енциклопедії. Діти з цікавістю переглянуть художні роботи на склі відомої художниці Надії Кирилової, а роботи з дерева Федора Куртанича допоможуть малечі пізнати, які знаряддя праці в побуті застосовували наші прадіди. Дитячі роботи з паперу та малюнки допоможуть розвивати творчі здібності кожної дитини.

  Огляди літератури, різноманітні дитячі ігри, мандрівки, вікторини, квести, літературні ранки, свята, зустрічі з дитячими письменниками та цікавими людьми проводяться з школярами  груп продовженого дня.    Дитячий літературний ретроклуб "Дивимось. Читаємо. Відпочиваємо."(Книга+Діафільм) пропонує відвідувачам цікаві зустрічі з казковими героями, як в книгах, так і на екрані. А також діє ляльковий театр, в репертуарі якого "Зимова казка","Знайко та Незнайко в бібліотеці", "Казка про безпеку", "Екоказка".


                       Відділ обслуговування 5-9 класів
                             Абонемент
     Головним завданням цього відділу є поглиблення культури читання, розширення інтересів читачів. Метою бібліотекаря є заохочення щойно записаних читачів. Для цього докладається чимало зусиль.
   Щоб привернути увагу користувачів до відкритого фонду, оформлений тематичний стелаж книг "Книги на всі смаки" , який активно користується попитом у читачів . 
   В учнів 7-9 класів спостерігається підвищений інтерес до пригодницького жанру. Для них створені полиці "Для тих, хто любить жахливчики", "У світі пригод", "Телевізор вимикай, книжку почитай".

   Велика увага приділяється родинному читанню. Такі читачі мають сімейні формуляри. Для читаючих мам створена поличка "Натхнення для душі".
     У відділі створено "Музей читача". Тут розміщені роботи з кераміки, вишивки, аплікації. Всі вироби подаровані читачами бібліотеки. Творчі роботи наших читачів занесені до теки "Читаємо і малюємо".


     Вже кілька років на абонементі діє краєзнавчий куток, на якому розміщені вироби з глини, керамічний посуд, роботи з дерева та рушники. Тематична папка "Сім див Срібної Землі" знайомить з кращими природними  та рукотворними чудесами краю.

   Поряд з тим проводяться літературні вечори, присвячені письменникам-ювілярам.Постійно ведуться бесіди, години спілкування, огляди літератури, на яких читачі мають змогу висловити свою точку зору на ту чи іншу тему.


Для любителів книг
 працює клуб "Престиж". Кожен охочий користувач може стати учасником конкурсу-змагання юних "Книголюбчиків".

Не залишаються поза увагою і екологічні проблеми. Щорічно проводяться вечори-реквієми, присвячені Чорнобильській трагедії.
Таким чином, в учнів поступово виробляється звичка систематичного читання. Завдяки такій роботі розширюється кругозір, зростає інтелектуальний і духовний розвиток дітей.
                             Читальна зала 
  Тут зібрано довідково - бібліографічний апарат, основну частину якого, крім довідкових видань, становлять каталог і картотеки, що дають повну уяву про наявний книжковий фонд бібліотеки, допомагають читачам підібрати потрібну літературу.
  Сучасна читальний зал — це синтез книжок, комп’ютерів, зустрічей, спілкування, навчання, ігор.  Це місце, де юний читач завжди може розраховувати на допомогу професіонала, де найкращі сучасні видання зберігаються поряд із улюбленими книжками минулих поколінь, де в пошуку інформації допомагає сучасна техніка.


  Для користувачів бібліотеки проводиться підбір літератури для написання рефератів, творів, проводяться перегляди нових надходжень, періодичних видань, презентації та виставки літератури, відзначаються літературні та краєзнавчі дати. На допомогу навчальному процесу проводяться бібліотечні уроки "Кожна книга-це країна і час, з минулого в майбутнє","Інтернет-енциклопедії, словники, та онлайн-перекладачі", бібліографічну гру "Книги, що дарують людям мудрість" , День інформації "Бібліотека-партнер у навчанні".


    Бібліотечні працівники  заохочують використовувати Інтернет-ресурси з користю. Проводяться години застережень "Убивчі забавки в Інтернеті", Інтернет-круїзи "Україна Інкогніта" та "Онляндія в бібліотеці". Триває безперервний процес навчання для всіх бажаючих "З комп'ютером на Ти".
     В канікулярний період читальний зал перетворюється в "Країну Ігроленд".Зал для масових заходів
   Це своєрідний ART-майданчик для прояву різнобічних здібностей наших користувачів та чудове місце зустрічі з цікавими людьми, друзями та однодумцями. Юні художники представляють  персональні виставки, талановиті вокалісти радують присутніх своїм співом, школярі приймають участь в майстер-класах, письменники зустрічаються з своїми читачами. 

  1.    

       

Немає коментарів:

Дописати коментар